ja katka

To som ja

Písať sa dá aj na lúke v prírode
Písanie ma sprevádza celý život

Na začiatok chcem napísať, že budem asi netypická blogerka. Nie som najmladšia, no aj napriek tomu som sa rozhodla mať svoj blog.  Rada píšem a písať čokoľvek bol môj sen. Začiatky môjho písania boli v škole. Neskonale rada som písala slohy. Potom som postúpila vyššie a vrhla som sa  písanie denníka. Neskoršie som písala príbehy a články do novín. Keď som študovala na vysokej škole, robila som v internátnom rozhlase. Tam sa mi otvoril veľký priestor na písanie. Z môjho autorského pera vznikali rozprávky pre dospelých. Bola som autorkou sprievodného slova k relácii o československej hudbe, ktorú dodnes mám veľmi rada.

Dnes, v dobe internetovej, veľa čítam a omnoho menej píšem. Éra klasických dopisov je pomaly zabudnutá a internetová komunikácia formou mailu a správ nie je veľkou platformou na písanie.  A tak som si zriadila blog. Svoj vlastný, ktorý mi dáva obrovský priestor na písanie.

O čom môj blog bude?

Môžem povedať, že som život prežila taký “hojdačkový”. Striedali sa u mňa obdobia šťastia s úplným nešťastím. Eufóriu striedali depresie. Ale našťastie som sa dostala do obdobia, v ktorom mám ustálenú hladinu šťastia. Je pravda, občas bývam aj nešťastná, ale to hlavne pri udalostiach, ktoré každému z nás prinesie život svojím kolobehom. Ale aby som sa k súčasnému stavu dostala, musela som vyriešiť mnoho vecí a urobiť dôležité rozhodnutia.

Zdravý a šťastný človek má chuť žiť na plné obrátky
Zdravý a šťastný človek je plný vitality

Zmenila som svoj pohľad na svet. Mojou prioritou sa stalo zdravie v rôznych formách. Hľadám odpovede na otázky ako žiť zdravo, ako sa zdravo stravovať. Prišla som na to, že aby bol človek zdravý, musí začať od seba. Počúvať svoje telo, žiť v súlade so svojim myslením a hlavne byť otvorený novým poznatkom. Skúšam to, a zdá sa, že sa mi celkom darí. Ale mám veľkú  podporu okolia.

Som povolaním stavbárka a tak sa zaujímam o problematiku stavieb a bývania. Samozrejme, prednosť dávam témam, ktoré zabezpečujú zdravé bývanie. Ktoré odrážajú naše správanie sa k prírode, k životnému prostrediu.  Čím som staršia, tým si viac cením čo nám príroda dáva a rozmýšľam, čo necháme pre naše ďalšie generácie. To je ďalšia kapitola môjho života. A ďalšia téma na písanie v mojom blogu.

Rada cestujem. Máme to asi v rodine. Mám oblasti, ktoré na Slovensku doslova milujem, rada sa tam vraciam. Ale aj za hranice občas vycestujem, nie som len domased. Tento rok sme si dali s manželom záväzok, že budeme spoznávať krásy nášho Slovenska. Samozrejme v rámci svojich možností. Žijeme z jedného platu a jedného dôchodku, skákať sa z toho veľmi nedá. Ale verím, že aj tak zažijeme veľa pekného a spoznáme veľa zaujímavého.

Prečo som blog nazvala ALEGRE?

Vedela som, o čom chcem písať. O zdravom a šťastnom živote. Toto sú asi moje životné priority. Kedysi som s jedným žiakom polemizovala, čo je dôležitejšie. Či šťastie alebo zdravie. Ja som presadzovala zdravie.

” Ľudia na Titanicu boli zdraví ale nemali šťastie,” povedal mi vtedy môj žiak. A tá jeho odpoveď  mi dala obidve priority na rovnakú úroveň.

A tak som hľadala názov blogu, ktorý nebude chronicky známy, ale bude vystihovať moju ideu. Strávila som nad tým dosť času, pomáhala si internetovým translátorom a slovníkmi rôznych rečí, až nakoniec som našla, čo som hľadala. Keď si do slovníka španielsko-slovenského zadáte výraz alegre, nájde vám toľko pozitívnych prekladov, že pochopíte, prečo som si zvolila názov blogu ALEGRE. A ja verím, že môj blog bude radostný. Viem určite, že mne jeho existencia radosť prinesie a dúfam, že aj vám.

A čo dodať na záver?

Témy, o ktorých sa chystám písať, nie sú na internete novinkou. Je tu o nich popísané veľa.  Vyhľadávače nájdu nespočetné množstvo článkov. Ja k vedomostiam ktoré mám, pridám aj vlastný názor, vlastné skúsenosti. Negatívne aj pozitívne a z môjho uhla pohľadu hlavne objektívne. Možno vám to pomôže pri rozhodovaní. Pretože práve rozhodovanie je to, čo nás sprevádza celým životom. Môžete môj blog sledovať, môžete sa stať jeho súčasťou, môžete mi radiť. Viac názorov, viac vedomostí, viac skúseností.

Takže vitajte na mojom Alegre blogu!